Це цікаво

  1. Головна
  2. Блог
  3. Божоле Нуво. Свято та вино
17.11.2022
Поділитися

Божоле Нуво. Свято та вино

Кожного року з середини листопада Франція розпочинає свято під назвою «Божоле». Приєднатися до цієї атракції дуже і дуже просто: треба продегустувати молоде вино Божоле нового врожаю, почати дискусію про те, що в Божоле цього року краще – смак чи аромат – і обов'язково порівняти свої враження з тогорічною експресією.
Так покращується погода, зав'язуються знайомства та підтримуються розмови. Чим же таке привабливе це свято?

«Божоле Нуво» — молоде вино, яке виготовляють у Божолі (Бургундія) і випускають на реалізацію того ж року, майже відразу після виготовлення. «Новий винний рік», як його ще називають, виник у Франції в середині 20 століття з комерційною метою. Цікавим є той факт, що монарші особи навідріз забороняли подавати його до своїх трапез. «Божоле» дозріває дуже швидко, але не призначене для тривалого зберігання. Тому винороби вирішили використати ці особливості, запустивши вино у продаж без витримки.
З 1951 року продаж такого молодого вина було оголошено законним, і «Божоле нуво» вперше було представлено до уваги мешканців та гостей Франції.

І в рекордні терміни стало одним із найулюбленіших напоїв, у тому числі й за межами країни. З 1985 року дату свята перенесено з 15-го числа на третій четвер, щоб до зазначеного терміну охочі в усьому світі могли відкрити пляшечку свого «Божоле».

 

 

Для Бургундії ця подія, мабуть, найяскравіша і наймасштабніша. Щороку напередодні урочистостей туди з'їжджаються кілька тисяч людей. Звучить музика, свято відкриває урочиста процесія зі смолоскипами з лози, що горить, і візками, прикрашеними виноградом. На міській площі наперед встановлюють бочки з новим урожаєм ароматного, ніжного напою. А опівночі з них урочисто вибивають пробки — і вино наповнює підставлені келихи.
З появою свята, небувалу популярність отримав рекламний слоган: «Божоле нуво прибуло!». За кілька днів до свята мільйони пляшок залишають межі Франції, щоб встигнути вчасно потрапити в Україну, зокрема, на полиці супермаркетів «Таврія В». Вся цінність цього вина його легкості, ароматності та демократичності, а ще воно просто створене для того, щоб випити його молодим.

Отож, поспішіть купити Божоле Нуво у нашому інтернет-супермаркеті «Таврія В» та відсвяткувати «Новий винний рік» прямо у себе в дома!